Menu

Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: PUCH

PUCH 200

Pro srovnání úrovně našich předválečných motocyklů se zahraničními stroji té doby, jsme do sbírky umístili také unikátní motocykl PUCH 200...

Pro srovnání úrovně našich předválečných motocyklů se zahraničními stroji té doby, jsme do sbírky umístili také unikátní motocykl Puch 200 s dvoupístovým motorem, vyráběný v letech 1937 až 1938 (model se lišil chromovanou nádrží). Narozdíl od Anglie s nepřebernou plejádou značek, typů a konstrukcí, a vedle Německa, kde válečný průmysl podporoval vývoj všech odvětví, motocykly nevyjímaje, vypadá rakouská produkce motocyklů PUCH trochu legračně. Je nutné uznat, že československé motocykly té doby (ČZ, JAWA) podobné kubatury předčí motocykl PUCH téměř ve všem. Škoda, že dnes už značka JAWA v oblasti motorů se značkou PUCH důstojně soupeřit nemůže. Motocykl při jízdě trochu plave, ale svezení na takovém stroji je určitě zajímavá zkušenost.

Technické údaje /převzato/: Dvoupístový motor s karburátorem PUCH200 o obsahu 198cm³ (ø 2x45x62,8), kompresní poměr 5,0:1, výkon 5,8 PS při 4000 otáčkách za minutu, třístupňová převodovka s ručním řazením, nádrž na 8,5l paliva. Motocykl vážil 102 kg a dosahoval maximální rychlosti 78 km/h (65–70km se spolujezdcem) při průměrné spotřebě 3,2 litrů/100km(3,5-3,7l se spolujezdcem).

Fotogalerie před renovací:

Fotogalerie po renovaci:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.